AUDITORI DE CASTELLÓ
 9.30h – ACREDITACIONS I BENVINGUDA

10.00h – PRESENTACIÓ DE LA FIRA 2017 – Sala de premsa

Amb la presència de Vicent Marzà, conseller d’Educació, Investigació, Cultura i Esport; Vicent Sales, diputat de Cultura i vicepresident de la Diputació de Castelló; Verònica Ruiz, regidora de Cultura de l’Ajuntament de Castelló; i Joan Gregori Maria, director de la Fira Valenciana de la Música.

Presentat per Armand Llàcer, gerent de la Fira.

10.30h – MESA DE DEBAT: Política musical valenciana. Cap a un pla integral? Models de gestió: polítiques institucionals, privades, tercer sector – Sala de premsa

Amb Marga Landete, directora adjunta de Música de l’Institut Valencià de Cultura; Daniel Simón, regidor de Cultura de l’Ajuntament d’Alacant; Francis López, programadora del TAMA d’Aldaia; Luis Óscar García, president de MusicaProCV i Enviu; i Josep Pérez, secretari del Sindicat de la Música Valenciana (SIMUV).

Modera: Rafa Jordan, membre del VAM! i de MusicaProCV.

Fila zero: Vicente Mañó, director de Tratos Producciones; Vicent Ros, director del Palau de la Música de València, Alfonso Ribes, delegat territorial de l’IVC a les comarques de Castelló; Alicia Garijo, delegada territorial de l’IVC a les comarques d’Alacant; María Luisa Serra, presidenta de l’Associació de Gestors Culturals del País Valencià; Joaquim Quílez, subdirector del Servei de Cultura del Vicerectorat de Cultura de la Universitat d’Alacant.

12.00h – Pausa café amb SHOWCASE de SERGI CONTRÍ (PV) – Espai Foyer

12.30h-13.30h – MESA DE DEBAT: Ocupació en sectors culturals creatius, la música com a motor? – Presentació d’estudis, mesures i accions – Sala de premsa

Amb Enric Nomdedéu i Biosca, secretari autonòmic d’Ocupació i director general del Servef; Pau Rausell, professor i director d’Econcult (Universitat de València); José M. Nácher, professor de la Universitat de València.

Modera: Sergi Almiñana, membre de MusicaProCV i El Caimán Producciones.

Fila zero: Joan Sanchis, conselleria d’Economia Sostenible, Sectors Productius, Comerç i Treball; Daniel Arnal, de l’Agència Valenciana de Turisme; Neus Aulló, de Tranquilo Música; Ramon Marrades, director estratègic de La Marina de València; Rafael Sánchez, gestor cultural de l’Ajuntament de Benicarló; Vicente Martínez, de Songsforever i responsable del Postgrau en Gestió Empresarial de la Música; Luis Martínez Cháfer, professor de la Universitat Jaume I Castelló de la Plana; Enric Roig Arranz, coordinador de l’Àrea de Desenvolupament Econòmic Sostenible de l’Ajuntament de València.

14.00h-14.30h – 1a SESSIÓ SPEED MEETINGS ENTRE PROGRAMADORS I PROFESSIONALS DEL SECTOR: MÀNAGERS, PRODUCTORS, ARTISTES. Accés prèvia inscripció.

14.00h – SHOWCASE – SACROMONTE (CS PV) – Sala de Cambra

14.00h – SHOWCASE – LES ANXOVETES (CAT) – Espai Foyer

14.30h – DINAR PROFESSIONAL

15.30h – SHOWCASE – JAZZMATIKS (PV)Cafeteria

16.00h-17.30h – REUNIONS INTERNES DEL SECTOR: *ACCÉS RESTRINGIT A SOCIS – Sales A i B

Trobada del Circuit Cultural Valencià de Programadors

Reunió sectorial de Música de la Mesa de Participació de la Cultura Valenciana (MeCuV)

Assemblea de l’Associació de Promotors Musicals de la Comunitat Valenciana (MusicaProCV)

16.00h-17.30h – FEM XARXA – TROBADA DE COL·LECTIUS DE DONES i MÚSICA – Sala de premsa

Amb Ada Díez i Lu Sanz, membres de Hits With Tits; Marta Pérez i Carla Alsina, representants del col·lectiu Poble Sec Feminista de Barcelona; Maria Such, directora general de l’Institut Valencià de la Dona GVA; Llum Quinyonero, diputada de les Corts Valencianes i presidenta de la Comissió de Polítiques d’Igualtat de Gènere i del Col·lectiu LGTBI; Vera Carrión i Laura Albert, membres del col·lectiu Fusa Activa; Alicia Brancal, regidora d’Igualtat de l’Ajuntament de Castelló.

Coordina: Inmaculada Expósito Cadalás

Protocol Antisexista del Trovam en PDF ↓

18.30h – SHOWCASE – THE QUIET MIND – DANI FLORS (PV) – Espai Foyer

19.00h – SHOWCASE – MUSICANTS (PV) – Sala de Cambra

19.30h – CONCERT SES (GAL) Màgic Box

20.30h – CONCERT INAUGURAL – Sala Simfònica

MARIA DEL MAR BONET (BAL) – 50 ANYS ALS ESCENARIS (Entrada: 10 / 13 €)

22.00h-23.00h – CATERING – SOPAR

22.30h – GALA PREMIS OVIDI 2017 (organitzada pel Col·lectiu Ovidi Montllor)Màgic Box

AUDITORI DE CASTELLÓ
10.00h – MESA DE DEBAT: Music Cities 2. Reptes i fulls de ruta – Sala de premsa

Amb Jordi Puy, codirector de Sound Diplomacy; Paula Simó, investigadora i consultora en creativitat, turisme i música; Christophe Cassan, project manager en el Bizkaia International Music Experience (BIME); Enric Alberich, degà de la Berklee College of Music a València.

Modera: Carlos Pérez de Ziriza, periodista musical.

Fila zero: Oriol Roca, assessor artístic del Mercat de Música Viva de Vic (MMVV); David H. Beltran, periodista cultural (Nomepierdoniuna); Eric Gras, periodista cultural (Mediterráneo); Cristina Garcia, periodista cultural i mànager musical; Montse Faura, directora del Festival de Torroella de Montgrí; Juli Vercher, cap de cultura de l’Ajuntament de Xàtiva; Juan Enrique León, promotor musical (Tranquilo Música); Maxwell Wright, del Berklee College of Music de València.

11.30h – VERDCEL (PV)Espai Foyer

12.00h – MARCEL CANTA AL TALL (Per a escolars) – Màgic Box

12.00h – MESA DE DEBAT:  L’escena musical vista pels periodistes i els mitjans d’informació – Sala de premsa

Amb Eugenio Viñas, redactor de Cultur Plaza; Laura Martínez, periodista cultural eldiariocv.es; Eduardo Guillot, periodista a Urban de Levante-EMV i Rockdelux; Asun Pérez, redactora de Nomepierdoniuna i d’Espai Menut; Jorge Salas, periodista musical a Yorokobu, Ruta 66 i Lletraferit.

Modera: Manolo Bosch, periodista cultural.

Fila zero: Óscar García, director revista Üalà d’Alacant; Sara Mut i Gloria Pozuelo, d’Agenda Urbana de València; Òscar Piera, redactor de la revista Tresdeu.com, Liberto Peiró, editor de Mondosonoro Comunitat Valenciana.

13:30h – 2a SESSIÓ SPEED MEETINGS ENTRE PROGRAMADORS I PROFESSIONALS DEL SECTOR: MÀNAGERS, PRODUCTORS, ARTISTES. Accés prèvia inscripció.

13.30h– SHOWCASE – GUADI GALEGO (GAL) – Espai Foyer

14:00h – Presentació de 4 Vents. Xarxa de fires de tardor (MMVV, FiraB!, Fira Mediterrània i Trovam! – Pro Weekend) – Cafeteria

Amb David Ibàñez, director artístic de la Fira Mediterrània de Manresa; Oriol Roca, assessor artístic del Mercat de Música Viva de Vic; Francesc M. Rotger, director de l’Institut d’Estudis Baleàrics i coordinador de la Fira B! de les Illes Balears; Joan Gregori Maria, director de la Fira Valenciana de la Música Trovam! – Pro Weekend.

14.30h – DINAR PROFESSIONAL

15.30h – SHOWCASEBRON (CS PV)Cafeteria

16.00h-17.30h – MESA DE DEBAT: Present i futur dels festivals de música. Normativa i regulació – Sala de premsa

Amb Filippo Giunta, director del festival Rototom Sunsplash; José Manuel Piñero, del Low Festival; Eudald González, director del Festival Polisònic; Juan Carlos Gutiérrez, director del ViñaRock.

Modera: Miquel Marín, director del festival Pops Marítims de València.

Amb la presència de Daniel Arnal, de l’Agència Valenciana de Turisme.

Presentació de La GUIA D’ASPECTES LEGALS DELS FESTIVALS DE MÚSICA A LA COMUNITAT VALENCIANA.

A PARTIR DE LES 17.30h – FESTIVAL AUDITORI OBERT! – (Entrades: 10-12-15 €)

17.30h–  BADLANDS (PV) – Sala de Cambra

18.00h – LAS VÍCTIMAS CIVILES (PV)Espai Foyer

18.30h – ALBERTO MONTERO (PV) – Sala de Cambra

19.00h – MARCEL CRANC (BAL)Espai Foyer

19.30h – PAVVLA (CAT) – Sala de Cambra

20.00h – DEBIGOTE (CS PV) – Màgic Box

20.00h – SOKOLOV (PV)Sala Simfònica

21.00h – ENRIC MONTEFUSCO (CAT)Sala Simfònica

22.00h – ELS AMICS DE LES ARTS (CAT) – Màgic Box

23.00h – NADIA SHEIKH (CS PV)Sala Simfònica

23:30h – NIÑA COYOTE ETA CHICO TORNADO (EUSK) – Sala de Cambra

23.50h – SOLEDAD VÉLEZ (PV) Sala Simfònica

24.30h – THE TWO (SUÏ) – Espai Foyer

24.40h – ANÍMIC (CAT) – Màgic Box

01:45h – MARION HARPER (CAT) – Màgic Box

2.25h – MUEVELOREINA (CAT) – Màgic Box

11.00h – CONFERÈNCIA: La gestión de derechos de los músicos. La Sociedad de Artistas AIE – Sala de premsa

A càrrec de Luis Mendo, compositor i vicepresident de l’entitat de gestió Artistas, Intérpretes y Ejecutantes (AIE).

11.30h – JAZZEJANT AMB XIQUETSPlaça de l’Hort dels Corders

12.00h – PSYCHODROME (CAT)Espai Foyer(Entrada: 3-5€)

12.00h –  SANTERO Y LOS MUCHACHOS (PV)Sala de Cambra – (Entrada: 3-5€)

12.50h – CONTES CANTATS I CONTATS (PV)Plaça de l’Hort dels Corders

13.00h – BENICÀSSIM BLUES + THE TWO Espai Foyer

14.00h – SOLO ASTRA (CANÀRIES)Espai Foyer – (Entrada: 3-5€)

16.00h –  URBÀLIA RURANA (PV) – Plaça de l’Hort dels Corders

16.00-17.00 – MESA DE DEBAT: La música en imatges. Reflexionant sobre el poder de les imatges en l’àmbit musical – Sala de premsa

Amb Félix Ribes, músic i dissenyador; Ana Belpor, artista plàstica especialitzada en espectacles de música i pintura en viu; Juan Roca, dissenyador gràfic i músic; Antonio García, fotògraf i director del programa Rockmuseum; Nacho Viedma, realitzador de vídeos.

Modera: Manolo Bosch, periodista cultural.

17.00h – EXHIBICIÓ DE MUIXERANGUES – Plaça de l’Hort dels Corders

17.00h – WILD RIPPLE (PV)Espai Foyer(Entrada: 3-5€)

17.00h – OMBRA (BAL) – Sala de Cambra – (Entrada: 3-5€)

17.45 – MESA DE DEBAT: Música fora de la zona de confort – Sala de premsa

Amb Javi Pérez “Gafotas”, responsable del programa El Club de Amigos del Crimen de Ràdio Klara; Jimena Quejigo, música, membre de Gatomidi i resident a València; Nadia Sheikh, cantant castellonenca que viu a Londres; Paco Vila, músic, membre d’Arte Pop, que va marxar a León per tocar amb Los Flechazos.

Modera: Manolo Bosch, periodista cultural.

18.00h – BELDA I SANJOSEX (CAT) – Plaça de l’Hort dels Corders

18.30h – SCREAMS ON SUNDAY (MADRID)Espai Foyer(Entrada: 3-5€)

19.00h – MIREIA VIVES I BORJA PENALBA (PV)MARIA ARNAL I MARCEL BAGÈS (CAT)Teatre Principal – (Entrada: 6/9€)

19.30h – MOW (MADRID)Sala de Cambra

19.45h – DJ GABHO (The Hacienda Session – México) – Espai Foyer

20.00h-02.00h – CANDELA ROOTS (PV) – EL DILUVI (PV)SMOKING SOULS (PV) – FUNKIWIS (PV) – LA RANAMANCA (CS PV)Plaça Major

20.00h – JORGE DREXLER (URU)Sala Simfònica(Entrada: 16-20€)

21.30h – TEXXCOCO (CANÀRIES)Espai Foyer(Entrada: 3-5€)

22.00h –  JUAN DE PABLOS (MADRID) – Màgic Box – (Entrada: 3-5€)

22.30h – ARTE POP (CS PV) – Màgic Box – (Entrada: 3-5€)

23.00h – JUAN DE PABLOS (MADRID) – Màgic Box – (Entrada: 3-5€)

23.15h – GATOMIDI (CASTELLA LA MANXA)Màgic Box (Entrada: 3-5€)

23.45h – JUAN DE PABLOS (MADRID) – Màgic Box – (Entrada: 3-5€)

24.00h – RUFUS T. FIREFLY (MADRID)Màgic Box (Entrada: 3-5€)

01.00h – JUAN DE PABLOS (MADRID) – Màgic Box (Entrada: 3-5€)

01.15h – THE NIFTYS (CASTELLA – LA MANXA)Màgic Box

01.45h – DJ GABHO  (México) – Màgic Box

02.00h –  L’EMPERADOR (PV) – Màgic Box

02.30h – DJ GABHO  (México) – Màgic Box

02.45h – SKIZOPHONIC (PV-CS)Màgic Box

AUDITORI DE CASTELLÓ

ROCK EN FAMÍLIA – ENTRADA LLIURE

11.00h – TALLERS INFANTILS

12.00h – PABLO LLAVADOR (PV)

12.30h – DWOMO CANTA A LOS MINITERRESTRES (PV)